VOĽBA PROFESIONÁLA - FILIP TUDOR

Filip Tudor:

Nadšenec kávy a gastronómie. Profesionál, ktorý je pozitívny, vždy dobre naladený a zapálený pre veci, ktoré ho bavia. Jednou z nich je bezpochyby – káva.  V gastre sa pohybuje už viac ako 12 rokov. Už od strednej školy zbieral svoje skúsenosti postupne ako barman, ale neskôr ho uchvátil svet kávy a kaviarní. Pracoval vo viacerých známych konceptoch – ako je Yogis, Five points a v Mad drop. Ako sám hovorí: „Káva je pre mňa niečo, bez čoho si neviem predstaviť fungovanie počas dňa, je to veda, objavovanie, je to vášeň.“ Filip momentálne pracuje v novom koncepte Nozu – bistro & coffee, ktoré je fúziou ázijskej kuchyňe, moderného dizajnu a kávovej kultúry. Nozu nájdete v nákupnom centre Novum v Prešove.

Ako vníma sirupy TVOY. Filip Tudor?

„Sirupy TVOY. sú v prvom moderné a chutné. To je asi prvá vec, ktorá bola zrejmá, keď som ich spoznal. Neobyčajné kombinácie chutí, poctivá príprava bez pridaných konzervačných látok. Dajú sa pekne využívať či už pri práci s kávou, alej aj v cocktailoch. V neposledom rade dizajn, kotrý je ako ušitý na mieru konceptom v štýle bistro.“

TVOY. sirup ručne vyrábané sirupy

Ako využíva sirup Filip ? Ponúkame tip na signature letnú kávu, ktorou sa viete inšpirovať.

Espresso & Tonic je už dobre známy letný hit, ktorý som trocha upravil. Použil som ovocnú kavu z Kolumbie, praženú špeciálne na prípravu filter. Pomer 20g kávy na 200g vody (1:10) a teplotu vody 94°C. Príprava cez V60.

Filter & Tonic

100ml kvalitného tonicu

100ml filtrovanej príjemne ovocnej kávy

20ml TVOY. sirup Liči x Chilli x Grep

Všetky ingrediencie postupne nalejeme do vysokého pohára plného ľadu a dozdobíme čili papričkou a plátkom čerstvého grepu.

Jednoduché aj na domácu prípravu, filtrovanú kávu si vieme ľahko pripraviť bez vysokých investícií.

TVOY. sirup

TVOY. sirup ručne vyrábané sirupy

TVOY. sirup

TVOY. sirup

Filip, ďakujeme za TVOY.e inšpirácie a prajeme veľa úspechov v profesnom a osobnom živote.

Facebook
Twitter
LinkedIn