VOĽBA PROFESIONÁLA - SAMUEL KOTRÍK

Samuel Kotrík:

TVOY. sirup

 

Profesionál telom a dušou. Vždy dobre naladený, ochotný a pripravený vyčarovať dokonalú kávu či povedať pár zaujímavosti o produkte, ktorý vlastnoručne praží a pripravuje. V kávovom svete sa pohybuje dlhé roky. Pôsobil vo viacerých konceptoch ako manažér či hlavný barista. Skúsenosti a cieľavedomosť sa odrazili na koncepte v ktorom je momentálne spolumajiteľom a ktorý urobil veľkú stopu na košickej kávovej mape. Doraz café je lokálna pražiareň a kaviareň špecifická svojím konceptom. Ideálne je, ak by ste ju navštívili osobne a nasali neformálnu a priateľskú atmosféru.  Samo nám však v krátkosti priblížil koncept Doraz café vlastnými slovami.

Koncept DORAZ CAFÉ:

„Samotný Doraz je inšpirovaný ulicou a prirodzenosťou. Už len názov tomu nasvedčuje, keďže je to bežne používaný lokálny východniarsky výraz, ktorý znamená „o chvíľu“. Kontakt Dorazu s kávou začal formou coffee bike-ov, ktoré nám umožňujú vychutnávať si kávovú kultúru na netradičných miestach. Tento koncept mňa osobne zaujal asi pred piatimi rokmi, kedy som po skúsenostiach v reštauráciách, či baroch, začal vyhľadávať v rámci gastronómie niečo nevšedné, originálne a dynamické. Doraz café bol v tej chvíli ako chýbajúci dielik v skladačke mojich myšlienok. Vnímanie kávy, jej prípravy a celej komunity u mňa nabralo úplne iný rozmer. Káva je ozaj všade a otvára mi dvere na miesta, kam by som sa bežne nedostal a k ľuďom, ktorých by som v reštaurácii nestretol. Takisto my v Doraze sa snažíme prinášať čerstvú kávu aj na miesta, kde to nie každý čaká. Nielen prostredníctvom coffee bike-u, ale aj stálych prevádzok, či už je to malá železničná stanica v Kysaku alebo skromný drevený stánok v košickej ZOO. Káva nás pohltila natoľko, že dnes už máme malú pražiareň s predajňou a coffee to go, ktorá sa, chvalabohu, teší obľube miestnych. Tešíme sa, že sme súčasťou komunity malých miestnych výrobcov. Či už sú to sladké cookies, zdravé tyčinky plné energie alebo poctivé sirupy. Za každým je nejaký príbeh, ktorým sme previazaní“.

TVOY. sirup DORAZTVOY. sirup DORAZTVOY. sirup DORAZTVOY. sirup DORAZ

 

Ako vníma sirupy TVOY. Samuel Kotrík?

„Segment sirupov sme skúšali od rôznych výrobcov, no ako prišli chalani z TVOY. voľba bola jednoznačná. Samozrejme, dôležitý je ľudský faktor, a keďže sme už v minulosti spolupracovali, viem, že o kvalite a poctivosti niet pochýb. Následne ma v tom utvrdil aj samotný produkt, ktorý v každom aspekte udivuje. Či už je to dizajn, praktická fľaša, no a ako čerešnička sú kombinácie chutí, vďaka ktorým sa naša ponuka nápojov rozrástla o nevšedné teplé nápoje, no aj limonády, o ktorých som si popravde spočiatku myslel, že na našej prevádzke na ne nebude priestor. Samozrejme, prvoradou myšlienkou boli kávové nápoje a tu netrvalo dlho, aby si zákazníci zvykli do kávy pridať kvapku obľúbenej príchute“.

TVOY. sirup DORAZ

Ako využíva sirup Samuel ? Ponúkame dva tipy ochutených káv, ktorými sa viete inšpirovať.

Chai Cappuccino:

Kombinácia našej horkastej zmesi arabiky a robusty – Intercity, dohladka našľahaného mlieka a TVOY. sirupu Masala Chai, ktorý obsahuje krásne chuťe zmesy korenín  sa stalo vyhľadávaným nápojom, či už vo forme cappuccina alebo flat white.

Odporúčané množstvo sirupu – 20-25ml

TVOY. sirup DORAZ

TVOY. sirup DORAZ

 

Toffee Filter:

Naopak jemnejšia, ľahšia možnosť je filtrovaná africká káva s kvapkou TVOY. Toffe sirupu .

Odporúčané množstvo sirupu – 20-25ml

TVOY. sirup DORAZ

TVOY. sirup DORAZ

 

Samo ďakujeme za TVOY.e inšpirácie a prajeme veľa úspechov v profesnom a osobnom živote.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
TVOY. sirup DORAZ