5 ZIMNÝCH DRINKOV, KTORÉ SI PRIPRAVÍTE DOMA

Zima má svoje osobité čaro. Tak ako vonku, tak aj v našich domácnostiach. Podobne sú na tom chute jedál a nápojov. Aj preto oveľa častejšie siaháme po ovocí ako jabĺka či mandarínky a surovinách ako škorica či mäta. Domáce zimné drinky sú jedným zo spôsobov, ako si ulahodiť v pohodlí domova.

Predstavujeme 5 jednoduchých, no chutných domácich zimných drinkov, ktoré si viete pripraviť aj doma. Je to naozaj jednoduché. Budete potrebovať len základné náradie, ktoré máte bežne v kuchyni, dobrú náladu a ručne vyrábané sirupy z dielne TVOY.

Týmito typicky zimnými dobrotami určite prekvapíte svojích priateľov či rodinu u vás na návšteve alebo potešíte sami seba a doprajete si chutý punč aj v pohodlí domova.

Poďme na to:

1.PUNČ RUM & MANDĽA

30ml Spiced Rum (napríklad Captain Morgan Gold)

20ml Amaretto likér

20ml TVOY. sirup Škorica x Ananás x Mandľa

50ml Ananásová šťava

Horúca voda – DOLIAŤ

Všetky ingrediencie (okrem vody) si dáme do hrnca a privedieme na sporáku na približne 70 C. Prelejeme do smaltovaného hrnčeka a dolejeme vriacou vodou z kanvice. Ozdobíme čerstvým alebo sušeným ananásom a škoricou.

príprava drinku so sirupom TVOY.

 

2.MANDARÍNKOVÉ HORÚCE VÍNO

120ml Biele víno

30ml TVOY. sirup Mandarínka x Marhuľa

1 tyčinka škorica, 1 hviezdička badián,

4 kúsky čerstvej mandarínky

Všetky ingrediencie aj s koreninami si dáme do hrnca a privedieme na sporáku na približne 70 C. Prelejeme do skleneného pohára. Vložime dovnútra 3 kúsky mandarínky a 1 kúskom pomaranča ozdobíme pohár .

TVOY. sirup s príchuťou mandarínka a marhuľa

 

3.IBIŠTEKOVÝ RUMOVÝ PUNČ

30ml Biely rum (napríklad Bacardi Carta Blanca)

30ml TVOY. sirup Višňa x Ibištek

50ml Brusnicová šťava

1 mesiačik citróna

Červené ríbezle

Horúca voda – DOLIAŤ

 

Všetky ingrediencie (okrem vody) si dáme do hrnca a privedieme na sporáku na približne 70 C. Prelejeme do skleneného  hrnčeka a dolejeme horúcou vodou z kanvice. Do hrnčeky vytlačíme mesiačik citróna, ktorý tam taktiež vložíme. Ozdobíme červenými ríbezlami.

drink s príchuťou višňa a ibištek

 

4.HORÚCE FARMÁRSKE JABLKO (NEALKO)

3 kúsky jablka

10 lístkov mäty

1 mesiačik citróna

1 tyčinka škorica

50ml Jablková šťava

Horúca voda – DOLIAŤ

Do skleneného hrnčeka si dáme čerstvé kúsky jablka, škoricu, mätu a vytlačíme jeden citrón. V hrnci na sporáku si zohrejeme jablkovú šťavu (alebo džús) a vlejeme na ingrediencie do pohára. Jemne zamiešame a dolejeme horúcou vodou z kanvice. Ozdobíme kúskami čerstvého jablka posypané mletou škoricou, poprípade sušenou slivkou.

horúci drink jablko a mäta

 

5.MANDARINE SPRITZ

20ml Gin

25ml TVOY. sirup Mandarínka x Marhuľa

120ml Prosecco

1 tyčinka škorice

2 kúsky pomaranča

Do pohára na víno si dáme trocha ľadu (je to síce drink s ľadom, ale naozaj v zimnom duchu 🙂 ) vložíme plátky pomaranča a škoricu. Pirdáme sirup, gin a jemne premiešame. Nakoniec pomaly nalejeme Prosecco a ozdobíme kúskom mandarínky alebo pomarančom. Naozaj chutný, zimný Spritz.

 

zimný drink spritz

 

Takto pripravené domáce zimné drinky urrčite očaria vaších priateľov a rodinu pri stretnutiach.

 

#somtvoy #tvoysirup #urban #nature

Lukáš Vrábeľ

Barcode Collective a TVOY.

Facebook
Twitter
LinkedIn
sirupy na domáce zimné drinky