Kávové sirupy TVOY.

Ešte pred tým ako začnem písať „klasický“ blog, kde by som rád priblížil špecifický segment novej rady sirupov TVOY. – kávové sirupy, začnem otázkou. „Máte radi kávu?“ Zamatovú, lahodnú, horkú, čiernu, s mliekom, bez mlieka, espresso, alternatívnu, ráno, po jedle s komošmi v kaviarni či chvíľka pre samého seba doma? Ak aj vy patríte medzi priaznivcov kávy podobne ako my, potom určite chápete, čo nás inšpirovalo pri tvorbe TVOY.ich kávových sirupov. Áno, káva  je pre nás fenomén. Je to povinný denný pôžitok, je to ingrediencia s ktorou sme radi pracovali aj ako barmani za barom. Preto sme od úplneho začiatku myšlienky kreovania sirupov vedeli, že musíme vytoriť miesto pre tento špeciálny druh sirupov.

Špeciálna rada ručne vyrábaných kávových sirupov, ktoré sú vhodné do všetkých druhov káv a cocktilov. Kávu v sirupoch kombinujeme s ingredienciami, ktoré s kávou proste „hrajú“. V našej rade nájdete 4 varianty kávových sirupov a to:

Káva x Toffee

Káva x Vanilka

Káva x Pomaranč

Káva x Kokos

 

AKO KÁVOVÉ SIRUPY VZNIKAJÚ?:

Ako kávové sirupy vznikajú, čím sú špecifické a ako sa dajú využiť? Radi vám to priblížime.

Ak chcete dostať kvalitný produkt potrebujete v prvom rade kvalitné ingrediencie. Základom kávových sirupov značky TVOY. je samozrejme kvalitná káva. Tu sme sa zamýšľali hneď nad viacerými vecami. Sledujeme súčasné trendy a radi spolupracujeme s lokálnymi dodávateľmi a kolegami z oblasti gastra. Kvalitnú kávu nájdeme v kvalitných kaviarňach a bistrách.  Čo sa súčasných trendov týka, tuto sme sa nechali inšpirovať už dlhoročným trendom ZERO WASTE  a udržateľnosti a preto sme siahli po „použitej káve“ z našich obľúbených kaviarní. Je to kávička, z ktorej už bolo raz vyrobené espresso. Nieže by bola zlá, ale je to zmes po už pripravenom espresse, ktorá však má v sebe ešte veľa aróm a chutí. Presne túto chuť len 100% Arabica používame do našich sirupov. Je to proces, kedy sa snažíme ingredienciu využiť druhotne, čo má veľmi pozitívny vplyv na prírodu a životné prostredie. Ako som písal, kaviarne ktoré nám túto kávičku „zberajú“ si zakladajú na kvalitných zmesiach, sú krásne acidné a v prvotriednej kvalite. Tak ako oni podporia nás, my sa im snažíme formou barteru vrátiť hotový produkt a tieto kaviarne podporíme zásobou našich sirupov

Takúto kávičku si u nás šetrne rozprestrieme a necháme poctivo vysušiť, dôkladne skontrolujeme a následne s ňou pracujeme ďalej. Nasleduje proces pomalej macerácie za studena. V presne stanovenom pomere lúhujeme kávu vo vode, po presne stanovený čas. Vznikne nám kávový macerát, ktorý má ideálne množstvo chuti kávy bez známok neželanej horkosti či iných nevhodných chutí.

Macerát dôkladne a viackrát precedíme, aby sme ho zbavili kávových „minizrniečok“ a následne pokračujeme v zahrievaní, miešaní s ďalšími ingredienciami jednolivých príchutí a cukrom. Pri výrobe kávových sirupov používame aj pravý trstinový cukor, ktorý dodá TVOY.im sirupom plnosť a bohatšiu chuť.

 

VYUŽITIE:

ĽADOVÉ KÁVIČKY

S príchodom leta na teraskách krásne osviežia ľadové prevedenia kávových drinkov. Skúste naše kávové sirupy vo vašich obľúbených ľadových kávičkách. Či už klasické so zmrzlinou, s mandľovým mliekom či superosviežujúci Espresso & Tonic.

 

Náš tip:

TOFFEE ICE COFFEE

1 Espresso

20ml TVOY. sirup Káva x Toffee

50ml Mlieko

20ml Smotana

Všetky ingrediencie prešejkujeme s ľadom, prelejeme do pohára na stopke a nakoniec pridáme porciu šľahačky.

Ozdoba: čerstvá mäta a karamelový cukrík

 

Náš tip:

VANILLA AFOGATO

1 Espresso

20ml TVOY. sirup Káva x Vanilka

1 vanilková zmrzlina

Do coupette alebo Martini pohára nadávkujeme kopček vanilkovej zmrzliny. Prelejeme TVOY. sirupom Káva x Vanilka a kvalitným espressom.

Ozdoba: čerstvá mäta a trubička

 

 

DEZERTY:

Pre všetky domáce pekárky a gazdinky budú kávové sirupy TVOY. skvelým pomocníkom. Skvelá náhrada „obyčajného“ cukru, ktorý používate pri pečení. Dodajte vašim plnkám či krémom nový rozmer a pridajte do vášho Tiramisu či domácej torty nové chute v podobe kávových sirupov.

 

TRADIČNÉ VECI NETRADIČNE:

Určite aj vy poznáte Espresso & Tonic či krásne napenené Cappuccino. Aj tieto na prvý pohľad dokonalé a ťažko vylepšiteľné lahodné drinky sa dajú jednoducho upraviť. Espresso & Tonic dostane nový rozmer s kvapkou sirupu, ktorý sa do neho hodí ako nič iné – sirup TVOY. Káva x Pomaranč ho posuniete na nový level. Podobne ako zamatové Cappucciono s kvapkou sirupu TVOY. Káva x Toffee alebo Káva x Kokos.

Kávové sirupy TVOY. sú naozaj jedinečným produktom, ktorý vylepší každú kávu, cocktail či dezert. Nechajte sa inšpirovať v našej ponuke inšpirácií a vychutnávajte naplno.

#somtvoy #tvoysirup #urban #nature

Lukáš Vrábeľ

Barcode Collective a TVOY.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn